Menü

Rulman

Genel kapsamda rulman, dönen bir şaftın daha az sürtünme ve dönme enerjisi ile dönmesini sağlayan bir parçadır. Rulmanlar günümüz toplumunda yaygın olarak kullanılmaktadır. Otomotiv, havacılık ve ağır makine imalatı gibi birçok endüstride bulunurlar. Makaralı rulmanlar ayrıca madencilik ekipmanlarında, kamyonlarda, gemilerde ve diğer endüstriyel uygulamalarda da kullanılır. Müşterilerimize tüm rulman çeşitleri ve markalarını sunuyoruz. Birbirinden farklı rulman çeşitlerimiz yurtiçi ve yurtdışı tedarik ağımız ile farklı sektörlerde kullanılmak üzere idealdir. Aynı zamanda ürünlerimizde her zaman orjinal ürün, hızlı tedarik ve müşteri memnuniyeti ön plandadır. 

Rulman Çeşitleri 

Rulmanlarımız havacılık, otomotiv ve ağır makineler dahil olmak üzere çok çeşitli endüstrilerde kullanılır. Yüksek yüklere ve titreşimlere dayanabilecek şekilde tasarlanmıştır. Her türlü uygulama için rulman hizmetleri sunuyoruz. 

Rulmanlar, üzerinde yuvarlandığı şaftın uyguladığı yükü destekleyen ve ekseni üzerinde serbestçe dönmesine izin veren bir dış halkaya sahip iki veya daha fazla dönen bilye ve masura oluşan bir ürün türüdür. Firmamız müşterilerimizin ihtiyacı veya talebi doğrultusunda iş için en uygun kalite de rulman tespit edip, üşterilerimize uygun ürün ve markayı 30 yıllık tecrübesi ile sunmaktadır. Paslanmaz, eğik, çift sıralı silindirik, bombeli, oynak makaralı ve benzeri farklı ürün seçeneklerimiz mevcuttur.